SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
FC HESSLEHOLM
Flick- och damfotboll sedan 2008
F08

Bli medlem i FC Hessleholm
BLI MEDLEM
Välkommen till F15 (födda 2008)
Tveka inte att kontakta oss om det är något du undrar.
För aktuella träningstider och andra lagaktiviteter, se kalendern.

TRÄNARE/LAGLEDARE
Joakim Modén, 0733-092334 (armborst11@outlook.com)
Jens Isberg, 0708-338126 (isbergjens72@gmail.com)
Erika Wahtra, 0736-768175 (erika_wahtra@hotmail.com)
Johan Richard, 0730-605400 (johan.richard@dacar.se)
Niklas Edevint, 0707-998358 (niklas@edevint.se)
 
FÖRÄLDRAGRUPP
Camilla Modénallimacp@icloud.com
AnnaKarin Pålsson, akp.roke@gmail.com
 
SWISHNUMMER LAGKASSA
123 357 39 46
 
SYNKA KALENDERN
Synkronisera din smartphone med vår lagkalender! Välj kalender från menyn till vänster och klicka sedan på "Prenumerera" överst till höger i kalendern.
 

FÖLJ OSS

Följ oss i appen Min Fotboll och sprid vidare till alla du tror kan vilja följa och heja fram vårt lag! Klicka här för att följa oss!

 

Du hittar oss även på instagram - https://www.instagram.com/fchessleholm08/

Inför seriestart
2023-03-25 12:18
När serien startar i vår kommer vi att testa ett nytt sätt att arbeta med kallelser till match:
 
  1. En vecka innan match skickas kallelse ut till ALLA spelare. Syftet med kallelsen är att se vilka som är tillgängliga kommande match. Det kommer att vara ganska kort svarstid på kallelsen (ca 2 dgr).
  2. På tisdagsträningen i veckan innan match kan vi tränare utifrån skadeläge, sjukdom, träningsnärvaro & tillgänglighet ta ut truppen (max 16 spelare/match).
  3. På onsdagen kommer vi därefter att meddela i chattgrupperna vilka som spelar kommande match
 
Inlämning av rosa matchställ
Inför seriepremiären vill vi att alla lämnar in sina rosa bortaställ och rosa strumpor. De rosa shortsen är ju era egna, men om ni vill lämna in dem till oss också är det helt OK. Tänk dock på att namna shortsen isåfall!
 
Som vi tidigare meddelat kommer vi under den kommande säsongen att samla in matchställen efter varje match, så tänk på att ta med ombyte & duschgrejer. Tvättansvaret för matchställen kommer att fördelas på föräldrarna.
Föreningens Dag 25 mars
2023-03-17 07:31

Lördagen 25 mars arrangeras föreningens dag i Hässleholm Centrum. FCH kommer att vara på plats och vårt lag har i uppgift att städa undan, slänga sopor och frakta iväg tält, bord m.m. efter klockan 15:00.

För detta behöver vi 4-5 föräldrar, några bilar och gärna några av tjejerna. Ju fler vi är desto snabbare går det! 

 

Frivilliga kan meddela i vår gruppchatt. Meddela samtidigt om ni har tillgång till bil. Blir vi inte tillräckligt många frivilliga så kommer vi att behöva lotta/välja ut vilka som får hjälpa till.

Våra uppgifter för dagen finns att läsa i dokumentet på https://www.fchessleholm.se/docs/153/2977/ForeningensDag_25mars.pdf

BLI MEDLEM
Kommande matcher
Spelade matcher
Kommande aktiviteter
Nyheter från föreningen
FC Hessleholm, 29/08 21:26 
FC Hessleholm, 23/08 13:26 
 
 
Sponsorer
 
 
Samarbeten